تبلیغات
روزگـار مـا - تو خود حدیث مفصّل بخوان ... !

حکایت دغدغه‌های یک مدیر
Admin Logo
themebox Logo
نگارنده : مجید خادم
تاریخ : 29 اسفند 91-06:30 ب.ظ

تو خود حدیث مفصّل بخوان ... !

   سبک و سیاق زندگیم؛ بویژه در زمینۀ کاری، تا چند سال قبل(حتّی از جهاتی؛ تا همین اواخر) بنحوی بود که اغلب دوستان و اطرافیان، پیشنهاد می‌کردن یکی - دو ماه یـــه‌بـــــار، یـه مسافرتی برم !
   ... تا حال و هوام عوض شه و دستکم، دوپینگ روحی - روانی‌ای باشه برای تداومِ حیات بمنوال یاد شده !

   صد البته دوستان مزبور لطف داشتن .
   ... شایدم نَفَسشون از جای گرم بلند می‌شد !
   ... یا احتمالاً کنار گود نشسته بودن و ... !

   خلاصه این پیشنهاد، بزعم بنده قابل‌ اجرا نبود .

   البته انصافاً کلیّت این ایده‌ها، جرقّه‌ای بود برای بهبود سبک زندگیم؛ بطوری که تدریجاً توی برنامه‌ریزی‌های سالیانَم، به سرفصل " تفریحات " توجّه بیشتری کردم و هرجور بود، چند مرتبه سفر تفریحی طیّ سال رو به برنامه‌های تفریحیِ موجود اضافه کردم ؛
   ... هرچند ... !
یه چیزی توی همین مایه‌ها !   این مقدّمه رو از این جهت عرض کردم :
   قبلاً هم گفته بودم که برای سفر، شمال کشور و بطور خاص، استان گیلان و شهر زیبای لاهیجان(موسوم به عروس گیلان) رو به سایر مناطق ترجیح میدم .
   چند روز قبل، دَم‌-دَمای غروب و بعد از ورزش کردن، داشتم چای می‌خوردم که ناخودآگاه، یه مقایسۀ کوتاه بین نحوۀ گذرانِ ایّام نوروزِ پیشِ رو با چند سال گذشته توی ذهنم شکل گرفت :
   نوروز 1389؛ با هواپیما به لاهیجان رفتم، چهار - پنج روزی رو توی یکی از هتل‌های شناخته‌شدۀ اون شهر مهمون بودم؛ طبیعت-گردی روزانۀ منظّمی داشتم و ... و نهایتاً هم، باهواپیما به تهران برگشتم .

یادش بخیر !   ایّام عید سال 1390؛ بدلایلی امکان سفر برام فراهم نشد .

   تعطیلات سال نوی 1391؛ ریسک سفرِ بمراتب کم‌هزینۀ جاده‌ای و در عین حال، احتمالِ پُرهرینۀ " جوانِ ناکام‌ شدن " رو بِجون خریدم و با اتوبوس بین‌شهریِ نسبتاً مناسبی به لاهیجان رفتم؛ اینبار، توی هتل متوسطی چند روزی مهمون بودم؛ البته طبیعت‌-گردی روزانه هم برقرار بود و ...
و با اتوبوس مشابهی به تهران برگشتم .
اندر مصائب سفر با اتوبوس !   ... و امّا در سالِ پیشِ رو - 1392؛ راستش توی این " دوران طلایی " حتّی اگر بخوام در راستای عمل به رهنمودهای ایشان و مَنویات " اقتصاد مقاومتی " با پـای پـیـــاده و شـعـــار " لَبَیک یا غَضَنفَر " هم به سفر برم ... !
   بگذریم !...

 
  خلاصه؛ ترجیح میدم کُنج عزلتی پیشه کنم و برخلاف لایحۀ بودجۀ منبسط و جنتلمن-وارِ دولتِ سوپر-خدمتگذار برای سال 92، روی برنامه‌ریزی و بودجۀ فوقِ انقباضیِ شَخصیم برای سال جدید کار کنم !
   ... باشد که تسلّی‌بخش روح درگذشتگانِ در شُرُفِ " رجـعـــت "(مثلاً... مثلاً: آقای چـاوز) و " مــادر داغـدار " آن مرحوم باشد !
هـمــــه‌چـــی آرومـــه !... مردم هـم خوشحالن !      " مـن از مُفـصّل ایــن نـکتـه مُجـمـلی گفـتم
                                                              
                                                      تو خود حدیث مُفصّل بخوان از این مُجمل !  "ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در سایر رسانه‌های مجازی همراه من باشید :


نوع مطلب : اقتصادی نمایش نظرات 1 تا 30

ایران اسکین

ایران اسکین

Online User